ANA SAYFA
İş İngilizcesi için doğru yol

İŞ İNGİLİZCESİ İÇİN DOĞRU YOL

onlineisingilizcesi.com'un İş Hayatına ve İngilizce Eğitimine Katkısı

Yakın dönemin en büyük atılımı teknolojik atılımdır. Teknoloji belki de dünyanın hiçbir döneminde olmadığı kadar seri bir şekilde gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir. Bir zamanlar bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz ve inanamadığımız şeyler şimdi hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiştir. Bu teknolojik gelişmelerin etkisi ile birlikte internet ve mobil teknolojiler de gelişmiştir. Bu gelişmeler sayesinde hayatımız oldukça kolaylaşmış ancak teknolojik bağımlılıklar da yerini almıştır. Teknolojinin bu denli gelişmesi ile birlikte tabir-i caizse dünya küçük bir şehir haline gelmiştir. Ancak insanları bu şehirde birbirlerini anlayabilmeleri için ortak bir dil kullanmalartı gerekmektdir. Bu dil de hepimizin bildiği gibi İngilizcedir. İngilizce teknolojik gelişmelerle birlikte önemini daha da artırmıştır. İngilizce günlük hayatta, sanal hayatta ve en önemlisi de iş hayatındaki yerini sağlamlaştırmıştır. İş hayatında gerçekleştirilen ingilizce konuşmalar iş ingilizcesi olarak adlandırılmaktadır.

İş ingilizcesi, ağırlıklı olarak ilgili meslekteki terimleri barındıran bir ingilizce türüdür. Herhangi bir iş ingilizcesi sözlüğü yardımıyla bu terimler öğrenilebileceği gibi zamanla kullanımın da verdiği rahatlıkla bu terimler öğrenilebilir. Öğrenilen bu terimlerle birlikte kalıpları da öğrenmek gerekmektedir. Bu kalıpların öğrenilmesi işinizi kolaylaştırabilir. Hayatımızın başından sonuna kadar geçen sürede bir çok öğrenebiliriz. Ancak öğrenilen bu bilgiler kullanılmadığı sürece beynimizin tozlu raflarında yer bulacak ve hatırlamak için tekrar bir şeyler yapmamız gerekecektir. Bu sebeple her işte olduğu gibi ingilizce konusunda da pratik önemlidir.

Ülkemizde İngilizce pratiği yapabilmeniz, ülkede ingilizce bilen sayısına baktığımızda kolay bir durum değildir. Bu sebeple bu durumdan da teknoloji yardımı ile kurtulmamız gerekmektedir. Özellikle internet ve online dersler sayesinde pratik yaparak ingilizcemizi, hatta iş ingilizcemizi geliştrebiliriz. İçeriğinde özel olarak hazırlanmış iş ingilizcesi kitapları barındıran ve bazı meslek gruplarına özel eğitimler de verebilen www.onlineisingilizcesi.com sitesi ülkemizdeki uzaktan eğitim ile iş ingilizcesi öğretme sistemlerine güzel bir örnek olarak verilebilir.

ADVERTORIAL

 

88
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Beşiktaş Harun Tekin ve Ali Şaşal Vural'ın peşindeTudor: Sneijder ile iletişimimiz harikaGökhan Töre'den 'Erdoğan' paylaşımı !
Fabiano: Zor bir karşılaşma bizi bekliyorAtletizmdeki men cezalarıyla ilgili flaş gelişmeOzan Can Kökçü Bursaspor'da
Robben: Teknik direktörü Sneijder'le seçmek istiyoruzEto'o'dan dünyaya mesajAykut Kocaman'dan Fatih Terim'e tepki
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  RSS