ANA SAYFA
''Davayı hukuka aykırı olduğu için açtım''

''DAVAYI HUKUKA AYKIRI OLDUĞU İÇİN AÇTIM''

Recep Bakırtaş, Trabzon 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı.

Trabzonspor'un 25-26 Mayıs'ta yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda Trabzonpor Kulübü Derneği'nin 68'inci maddedeki geçici 4'üncü maddenin değiştirilmesi oylandı. Bu oylamaya göre, Aralık'ta yapılması gereken kongre bir defalığına 2 yıl sonraya bırakılacaktı. Genel kurulda uzun süre yaşanan tartışmalardan sonra madde 'evet' oyuyla kabul edildi. Trabzonspor delegeleri Ali Sait Yılmaz ile Recep Bakırtaş, hem madde değişikliğinin hem de oylamanın geçersiz olduğunu belirterek Trabzon 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı. Mahkeme davanın 3'üncü duruşmasında, iki delegenin itirazını kabul etti. Heyet ayrıca, genel kurulda hesapların kabulüyle birlikte yönetimin ibrası oylamasının iptali istemini reddetti.

GÜVEN OYLAMASI ŞEKLİNDE OLACAK
Recep Bakırtaş, "Mahkeme yönetim süresinin 6 ay olduğuna tüzük gereği karar verdi. Bu durumda Aralık ayında yapılacak zorunlu genel kurulda gündeme seçimin alınması gerekliliği ortaya çıktı. Güven oylaması gibi olacak. Ben davayı hukuka aykırı olduğu için açtım" dedi.

TEMYİZ YOLU AÇIK
Trabzonspor'un avukatı Ahmet Metin Genç ise, "Mahkemenin verdiği kararın temyiz yolu açıktır. Yani karar kesin değildir. Başkanımız ve yönetim kurulunu bilgilendireceğim. Temyiz yetkisi onlarındır" diye konuştu.
 

379
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Abdurrahim Albayrak: ''2018 için bayağı iddialıyım''Arjantinli golcü Andrés Chávez Fenerbahçe'ye !Gökhan Gönül'den kötü haber geldi
Galatasaray Vida için atağa kalktı !Fenerbahçe'den flaş karar ! Kemerler sıkılıyor...Ünal Aysal: ''Başkan adayı olmayacağım''
Everton ve West Ham Persie'yi istiyorIgor Tudor tam 6 transfer istediGalatasaray'ın borcu açıklandı
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  RSS